⛵🏝️INFO TURIZMI

⛵🏝️INFO TURIZMI

Përditësuar për herë të fundit në 7 Shkurt, 2020 në 01:06 jam

harta Kefalonia Rental Cars Motorcycles Boats STUDIOS (Apartmane) N K KEFALONI VIDEO

Ishulli i Captain Corelli, Kefalonia Ajo është e pashfrytëzuar gjigant Jon.

ujërat e qartë që e bëjnë atë të duket si një det qelqi hedh, me anije pushimi lart. Këtë i shtohen ngjyrat e larmishme të fshatit Kefalonia me pemët e ullirit dhe malet e saj. Në pjesët rurale të ishullit shpesh ata takohen dele dhe dhi shpëtuan zotërinjve të tyre sepse largohen në rrugë. Koha duket të ndalet.

Kefalonia është akoma një nga ishujt më të qetë dhe në qytete dhe fshatra është shumë i qetë. Fiskardo veri dell’ Ishulli është i mbushur me njerëz në sezonin e verës dhe ka një atmosferë të veçantë. Me bare dhe restorante e saj dhe pamje mahnitëse. Por ka edhe guralecë ju dhe plazhet e Lassi. Nëse vizituar Kefalonia Occor vënë mënjanë një pasdite apo dy ekskursione në vende të veçanta, si plazh të mahnitshme Myrtos. Shpellat e Drogarati ose liqeni i Melissani.

Pjesa më e madhe Kefalonia Ajo u shkatërrua në 1953 nga një tërmet. Sidoqoftë gjatë rindërtimit ajo arriti të ruajë kuptimin e vërtetë të jetës greke, se ajo ka humbur në shumë ishuj të tjerë. Kefalonia Ajo është gjithashtu një nga ishujt grekë diell. Kombinimi i suksesshëm i shfletoj dhe torfë tërheq kaq shumë njerëz këtu në Kefalonia. manastiret spektakolare dot kodrat shkëmbore në pisha. Në veri të shkëmbinjtë spektakolare kjo është karakteristikë e një bregdet të bukur.
vizitë harta interaktive www.Kefalonia.mobi, klikuar mbi shënuesve ju do të shihni fotot e vendeve, plazhet, videos, e turne virtual në 3D.
Gjeni të gjitha informatat në Kefalonia në këtë faqe shumë për Tragete dhe Akomodimi në Kefalonia

Resorts Kefalonia pushime

Resorts në Kefalonia përfshijnë Assos, Bazukata, Clikeri, Fiskardo, Katelios, Lassi, Lixouri, Lourdas, shkallë, Spartia dhe Svoronata.

STUDIOS (Apartmane) N K KEFALONI

Hotele Kefalonia Fiskárdo

Për të parë një përzgjedhje të hotel, Studios, qytet, Apartamente në Kefalonia