⛵🏝️INFO ТУРИЗАМ

⛵🏝️INFO ТУРИЗАМ

Последно ажурирано на 7-ми февруари, 2020 на 01:06 часот

Мапа на Кефалонија Изнајмување на автомобили Моторцикли Чамци Гарсониери (АПАРТМАНИ) во Кефалонија ВИДЕО

На островот на капетан Корели, Кефалонија Тоа е неискористен гигант Јонското.

Бистрите води кои го прават да изгледа како морето стакло кастинг, со чамци одмор погоре. На ова додадете ги разновидните бои на село Кефалонија со нејзините маслинки и планините. Во руралните делови на островот често се среќаваат овци и кози избега нивните господари кои талкаат по патот. Времето се чини дека да се запре.

Кефалонија Тоа е уште еден од потивко острови и во градовите и селата во кои живеат многу релаксиран начин. Fiskardo Северна Dell’ Островот е преполн во летната сезона и има уникатна атмосфера. Со барови и ресторани и зачудувачки погледи. Но, постојат и Камчестата можете и плажи Lassi. Ако во посета Кефалонија Occor издвои попладне или две патувања на посебни места, како неверојатна плажа Myrtos. Пештерите на Drogarati или езеро Melissani.

голем дел од Кефалонија Беше уништена во 1953 од земјотрес. Сепак, реконструкцијата успеа да се задржи на вистинското значење на грчкиот живот, дека е изгубен во многу други острови. Кефалонија Исто така е еден од најсончевите грчки острови. Успешна комбинација на сурфање и трева привлекува толку многу луѓе тука во Кефалонија. Спектакуларни манастири точка на карпести ридови во борови. Во северниот дел на спектакуларен гребени тоа е карактеристика на една убава крајбрежје.
Посетете интерактивна карта www.Kefalonia.mobi, кликнување на маркери ќе видите фотографии од места, плажи, видеа, е виртуелна тура во 3D.
Најди ги сите информации за Кефалонија на овој сајт премногу за фериботи и Сместување во Кефалонија

Установи Кефалонија одмор

установи во Кефалонија тие вклучуваат Асос, Bazukata, Clikeri, Fiskardo, Katelios, Lassi, Lixouri, Lourdas, скала, Spartia и Svoronata.

Гарсониери (АПАРТМАНИ) во Кефалонија

Кефалонија хотели Fiskárdo

За да ги видите избор на хотел, студиа, градот, Апартмани во Кефалонија